Domena na sprzedaz - kontakt:

Grecja

- zapraszamy do poznania fascynującego kraju
      
Menu serwisu
Wyszukaj

Warto zobaczya
Statystyka serwisu
Odwiedzi3o nas
01023698
osób
kiedy jechać

W większości miejsc ludzie, których możemy spotkać to bardzo zgodni i rezolutni Grecy, poza oczywiście szczytem sezonu trwającym od wczesnego lipca do późnego sierpnia, kiedy to gwałtownie wzrastające temperatury zwiększają tłumy turystów przewyższając swoją liczbą samych Greków.

Nie przegapisz cieplej pogody, jeżeli przyjedziesz w czerwcu lub wrześniu, wspaniale spędzi się czas niemalże wszędzie, ale w szczególności na wyspach. Wyjątkiem od tej reguły są jednakże północne wybrzeże - szczególnie półwysep Hallidhili oraz wyspy Samotraki i Thassos, które tak naprawdę mogą zaspokoić i usatysfakcjonować odwiedzających w czerwcu i wrześniu.

W październiku niemal na pewno spotka cię burzowy okres, szczególnie w zachodniej Grecji, czy w górach, jednak przez większość października lato Ayios Dhimirios (grecki odpowiednik indiańskiego lata) bierze górę. Szczególnie ma to miejsce w południowym Dodakanez i Krecie, miejsca te są w tym okresie niesamowicie przyjemne.

Jesień zazwyczaj jest piękna, światło jest delikatniejsze, morze często łagodniejsze niż wiatr, a kolory subtelniejsze. Czas od grudnia do marca to najzimniejsze i najmniej niezawodne miesiące, chociaż nawet wtedy jest wiele krystalicznie przejrzystych, ładnych dni, przepiękne nizinne kwiaty zaczynają kwitnąć już wczesną wiosną.

Warunki pogodowe pogarszają się i niskie temperatury utrzymują się dłużej oczywiście wraz ze zmianą stref geograficznych; im bardziej północna strefa i większa wysokość tym dłużej utrzyma się zimny okres pogodowy, na ten przykład ukazując same góry pokryte śniegiem od listopada do maja.

Łagodniejszy zimowy klimat możemy znaleźć na Rodos lub w południowo wschodnich częściach Krety.

Wraz z wiosną następuje powolne ocieplenie, jednakże maj jest nadal dość niepewnym miesiącem, choć idealny dla podziwiania dzikich kwiatów, zielonych krajobrazów czy możliwości fotografowania. W okresie maja pogoda jest nieco bardziej przewidywalna i wyspy takie jak Kreta, Peloponez czy Wyspy Jońskie są w tym okresie najlepsze do odwiedzenia, nawet jeśli morze jest jeszcze trochę zbyt zimne by można w nim popływać.

Inne czynniki, które wpływają na ustalenie odpowiedniego dla siebie okresu podróżowania do Grecji mają związek z tym jakim jest się turystą i jakie z oferowanych udogodnień nas interesują. Poziom usług, szczególnie w tawernach, podwyższą się pod naciskiem jakie wywołuje szczyt sezonu. Standard pokojowy osiąga swój szczyt w okresie od lipca do września ( a także podczas świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia).

Jeżeli możemy odwiedzić Grecję jedynie w środku lata zarezerwujmy dodatkowy pakiet bądź ułóżmy plan podróży w taki sposób by odbiegał od standardowo oferowanego i najbardziej popularnego. Możemy na przykład odwiedzić mniej oblegane i znane części Peleponez, północną część kontynentu bądź czołówkę wysp z uwagą skupioną na bardziej odlegle jej zakątki.

Poza sezonem, szczególnie pomiędzy późnym październikiem a późnym kwietniem musisz liczyć się ze zmniejszoną ilością usług promowych na wyspy oraz dość wychudzonym asortymentem oferowanych udogodnień (tj. Wyposażenie pokoi, sprzęt). Będziemy mogli jednak znaleźć rozsądną obsługę na wszystkich głównych trasach i przynajmniej jeden hotel i tawernę otwarte w porcie czy głównym mieście we wszystkich miejscach, poza najmniejszymi wyspami.